Vrste uplinjačev

Avtor: John Stephens
Datum Ustvarjanja: 24 Januar 2021
Datum Posodobitve: 2 Julij. 2024
Anonim
Vrste uplinjačev - Popravilo Avtomobilov
Vrste uplinjačev - Popravilo Avtomobilov

Vsebina


Uplinjači so bili izumljeni v poznem devetnajstem stoletju. Od takrat se razvija tehnologija uplinjača in različice originalne zasnove se uporabljajo za proizvodnjo motorjev s povečano močjo in učinkovitostjo. Danes obstaja več različnih vrst uplinjačev. Različne funkcije, zapletenosti in učinkovitosti so različne za nekatere avtomobilske namene.

Funkcija uplinjača

Funkcija vseh uplinjačev je mešanica goriva in zraka v ustreznem razmerju za zgorevanje v motorju z notranjim zgorevanjem. Uplinjači delujejo na principu statičnega in dinamičnega zračnega tlaka. Znano kot Bernoullisovo načelo, to pomeni, da se bo bolj in hitreje povečal njegov dinamični pritisk. Uplinjač meri ta tlak in omogoča, da se ustrezna količina goriva meša z zrakom. Postavljeni so stranski uplinjači in uplinjači, čeprav dosegajo isti namen. Te razlike v zasnovi so lahko posledica namestitve uplinjača v bližini motorja ali omogočanja, da se več uplinjačev zloži drug na drugega, če seveda zasenčijo površino naslednjega uplinjača v vrsti. Namestitev ugreza je uporabna le, če je potrebno dotok dovajati.


Fiksno vs. spremenljivka

Večina uplinjačev spada v enega od dveh velikih naslovov: fiksna dušilka ali spremenljiva dušilka. Karburatorji s fiksnimi dušilniki so najpogostejši tip, zlasti za ameriške avtomobile in tovornjake. Običajno so uplinjači. Karburatorji s fiksnimi dušilnimi padavinami uporabljajo tlak zračnega toka za regulacijo dovoda goriva in v bistvu zapolnjujejo prostor, v katerem bi sicer teče gorivo. Variabilni uplinjači, znani tudi kot uplinjači s konstantno depresijo, se razlikujejo po tem, da so ponavadi obojestranski uplinjači. Za uravnavanje goriva uporabljajo tlak zračnega toka. Namesto da bi zapolnili prostor v fiksiranem uplinjaču, tlak pretoka zraka v spremenljivem uplinjaču aktivira povezovalni zatič, ki nato zoži ali razširi curek goriva. Rezultat je v obeh primerih enaka mešanica goriva in zraka. Tlak zračnega toka, ki ga je pripravil delujoči motor, bo odvisen od številnih dejavnikov, vključno s temperaturo motorja, temperaturo in viskoznostjo goriva ter kakovostjo samega zraka.


Večbarvni uplinjači

Najpreprostejši uplinjači vsebujejo en sam sod, skozi katerega gori zgorevalna komora. Karburatorji z več sodi lahko vsebujejo dva od štirih takšnih sodov. To je bolj verjetno, da ga bo uplinjalnik uporabljal, in je še posebej uporabno za večje premere, saj je v motorju potreben kadar koli. Večina večbarvnih uplinjačev uporablja primarni sod, ki ga aktivira dušilnik, in sekundarni sod (ali niz sekundarnih sodov), ki se bo uporabljal le, če bo v celoti opremljen. V nekaterih visokozmogljivih konfiguracijah motorjev vam bodo večbarvni uplinjači omogočili vožnjo po najboljših močeh. V drugih primerih je mogoče večbarvne uplinjače uporabiti za dovod zraka do dveh bank jeklenk, kot je v konfiguraciji motorja V. V teh primerih bodo sodi enaki in ne bo nobenih "primarnih" ali "sekundarnih" oznak.

Uplinjači s katalizatorji

Katalitični uplinjači uporabljajo kemično reakcijo, da spremenijo kakovost goriva, ko se meša z zrakom. Ker je uplinjač ena pomembnih nalog enakomerno mešanje goriva in zraka, tako da je končni izdelek za zgorevanje homogen, nečistoče in razlike v gorivu predstavljajo izziv za učinkovito uplinjanje. Katalitični uplinjači vsebujejo katalitično kovino, kot sta platina ali nikelj, ki razbije gorivo na svoje elementarne sestavine, tako da se bo enakomerneje mešala. Čeprav so uplinjači v sodobnih avtomobilih večinoma zastareli, je tehnologija katalitičnega pretvornika ena izmed katalitičnih pretvornikov, ki kovine uporablja za razgradnjo izpušnih plinov, preden jih izpustijo iz vozila.

Ročno upravljanje

Nekateri uplinjači v posebnih aplikacijah. Največja skupina teh uplinjačev, ki se uporabljajo v zrakoplovih motorjih, kjer lahko razlike v zračnem tlaku v celoti nadomestimo z mehansko konstrukcijo uplinjačev. Pilotna krmilna dušilka omogoča preglasitev tam, kjer je potrebna večja moč. Druga različica ročno krmiljenih uplinjačev je bila pogosta pri številnih stranskih postavitvah motornih koles zgodaj. Vključeval je krpelj, ki bi potiskal plovec v uplinjač in omogočil gorivo, da zapolni prostor v notranjosti. To olajša zagon hladnega motorja, vendar ustvarja nevarnost poplave uplinjača in razlitja goriva na druge dele motorja, kjer lahko postane požarna nevarnost. Drugi uplinjači so vključili druge oblike ročnega upravljanja za hladne zagone.

Izguba ključa vašega avtomobila Toyota je lahko trena in živčna. Vedno je bolje imeti rezervni ključ, ki ga lahko zamenjate. Za voj avtomobil Toyota lahko dobite zamenjavo na enega od več načinov....

Kako odstraniti objektiv žarometa

Laura McKinney

Julij. 2024

Leča žarometov je tenjena enota ali je zapečatena z zadrževalnimi ponkami in tenilnim redtvom, da e leča pritrdi na glavno ohišje. Če e tenilo pokvari, lahko vlaga vtopi v klop ohišja in povzroči elek...

Sovjet.